14K Yellow .02 CT Natural Diamond Engraved MOM Heart Charm/Pendant, Chain NOT included.
Call us today at (972) 565-4632
Specifications
| Weight: | 1.0484 DWT (1.63 grams) |
| Solidity: | Solid |
| Sold By: | Each |
| Weight Description: | Standard Weight |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Primary Stone Size: | 1.7 mm |
| Primary Stone Carat Weight: | 0.025 CT |
| Diamond CTW: | 0.025 CT |
| Prong Count: | N/A |
| Pendant Dimensions: | 18.27 x 10.96 mm |
| Chain Style: | N/A |
| Chain Passage Dimensions: | 5.4 x 2.4 mm |

