14K Yellow .08 CTW Natural Diamond Infinity-Inspired Mom 18″ Necklace
Call us today at (972) 565-4632
Specifications
| Weight: | 1.32 DWT (2.05 grams) |
| Solidity: | Solid |
| Sold By: | Each |
| Weight Description: | Standard Weight |
| Surface Finish: | Polished |
| Plating Type: | N/A |
| Primary Stone Size: | 1.5 mm |
| Primary Stone Carat Weight: | 0.02 CT |
| Diamond CTW: | .08 CTW |
| Pendant Dimensions: | 16.7 x 6.8 mm |
| Chain Style: | Cable |
| Chain Width: | 1 mm |
Comes Set With
| Quantity | Stone |
|---|---|
| 15 | 0.004 Ct — .9 MM, I1-GH Round Diamond Natural |
| 1 | 0.015 Ct — 1.5 MM, I1-GH Round Diamond Natural |


