14K Yellow Gold, .25ct Lab-Grown Blue Sapphire is a perfect gift for mothers day. Any Birthstone can be set, pricing will very. Chain NOT included.
Call us today for pricing on customizing at (972) 565-4632
Specifications:
| Primary Stone Size: | 4.1 mm |
| Prong Count: | Bezel |
| Primary Prong Style: | Bezel |
| Approx. Length: | 11.84 mm |
| Approx. Width: | 7.42 mm |
| Approx. Height: | 3.91 mm |
| Pendant Dimensions: | 11.84 x 7.42 mm |
| Chain Passage Dimensions: | 3.2 x 1.8 mm |




